Şcoala Militară de Maiştri Militari a Forţelor  Navale
"Amiral Ion Murgescu"

 

 

Şefii de promoţie

An Grad Nume şi prenume Specialitatea militară
1910 SM cls II TEODORESCU GH. GHEORGHE Maistru telegrafist
1913 SM cls II CALOMFIRESCU I. FLORIAN Maistru miner
1914 SM cls II BOTEL A. ŞTEFAN Maistru mecanic
1915 SM cls II BEŞLIU GH. ATANASE Maistru tunar
1916 SM cls II COCIAS V. CONSTANTIN Maistru mecanic
1917 SM cls II DRĂGUŞANU V. NICOLAE Maistru tunar
1918 SM cls II VALEANU N. GHEORGHE Maistru timonier
1919 SM cls II IONESCU I. MIHAI Maistru mecanic
1920 SM cls II PAPAIONOPOL P. PANAIT Maistru mecanic
1924 MM stg MIHĂILĂ I. ION Maistru turbinist
1925 MM stg BAICEF N. ŞTEFAN Maistru mecanic
1926 MM stg NICOLAESCU I. NICOLAE Maistru torpilor
1926 MM stg ZEAMA V. DUMITRU Maistru turbinist
1927 MM stg ILIESCU I. NICOLAE Maistru timonier
1927 MM stg TESILA GH. IOAN Maistru electrician
1928 MM stg CIOBANU I. DUMITRU Maistru timonier
1928 MM stg POPESCU N. PANAIT Maistru motorist
1930 MM stg BALTARU I. TRAIAN Maistru torpilor
1930 MM stg ANTONESCU I. VENTEL Maistru mecanic
1931 SM cls II HAHUI P. IANCU Maistru telegrafist
1932 SM cls II PETRESCU I. IOAN Maistru motorist
1933 SM cls II CIOBOTARU V. ANDREI Maistru telegrafist
1934 SM cls II PAVEL I. CONSTANTIN Maistru electrician
1935 SM cls II BRUCHER GH. CONSTANTIN Maistru turbinist
1936 SM cls II MĂRĂCINE I. OPREA Maistru motorist
1937 SM cls II ŞTEFANOVICI C. NICOLAE Maistru contabil
1938 SM cls II CRISTESCU D. GHEORGHE Maistru contabil
1939 SM cls II GRASU M. ION Maistru timonier
1940 SM cls II BADEA I. MARIN Maistru tunar
1940 SM cls III GHEORGHIU C. CRISTEA Maistru timonier
1941 SM cls III MACOVEI I. VASILE Maistru telegrafist
1942 SM cls III BĂRBULESCU V. ADAM Maistru mecanic
1943 SM cls III STĂNESCU I. IOAN Maistru tunar
1944 SM cls III CALOTA P. ALEXANDRU Maistru telegrafist
1945 SM cls III ŞTEFIUC H. IOAN Maistru torpilor
1945 SM cls III FLORESCU N. JEAN Maistru mecanic
1947 SM cls III GALEA GH. ION Maistru motorist
1961 SG MAJ SAVU GH. GHEORGHE Maistru mecanic
1962 SG MAJ LUCHENIUC GH. NICOLAE Maistru mecanic
1963 SG MAJ MIHĂILESCU GH. DUMITRU Maistru punte
1964 MM cls IV MĂRUNTU V. CONSTANTIN Maistru torpile mine drăgi
1965 MM cls IV LAZĂR T. GHEORGHE Maistru radio radiolocaţie hidrolocaţie
1966 MM cls IV POP V. VALER Maistru mecanic motorist
1967 MM cls IV GRĂDINARU C. VALERIU Maistru electrician
1968 MM cls IV APOSTU G. ALEXE Maistru radio radiolocaţie hidrolocaţie
1968 MM cls IV LUNGU I. CONSTANTIN Maistru mecanic motorist
1969 MM cls IV PALITA C. CONSTANTIN Maistru transmisiuni observare-semnalizare
1970 MM cls IV ZABOLOAN N. CONSTANTIN Maistru mecanic motorist
1971 MM cls IV DĂNILĂ I. ALEXANDRU Maistru mecanic motorist
1972 MM cls IV DOROBANŢU G. MIHAI Maistru transmisiuni observare-semnalizare
1974 MM cls IV ŞTEFAN V. VASILE Maistru radio radiolocaţie hidrolocaţie
1975 MM cls IV LUNGU I. GHEORGHE Maistru mecanic motorist
1976 MM cls IV DĂNCIULESCU A. ANDREI Maistru mecanic motorist
1977 MM cls IV GUŢA I. DUMITRU Maistru mecanic motorist
1978 MM cls IV VOICU GH. GELU Maistru electrician
1979 MM cls IV MACAROV M. NICU Maistru mecanic motorist
1980 MM cls IV STOLERU D. IONEL Maistru mecanic motorist
1981 MM cls IV LAZĂR C. CONSTANTIN Maistru torpilor
1982 MM cls IV HASAN A. VASILE Maistru torpilor
1983 MM cls IV IACOB GH.CONSTANTIN Maistru torpile mine drăgi
1984 MM cls IV LUPU T. VIOREL Maistru radio
1985 MM cls IV STAN C. NICOLAE Maistru arme sub apă
1986 MM cls IV DINU I. TATIAN Maistru electromecanic
1987 MM cls IV POSTU G. DUMITRU Maistru radio
1988 MM cls IV RACHIERU C. CONSTANTIN Maistru arme sub apă
1989 MM cls IV URDAREANU C. COSTEL Maistru electronica
1990 MM cls IV BURGHELEA V. FLORIN Maistru artilerie rachete
1991 MM cls IV PALADE S. ZENOVE Maistru electromecanic
1992 MM cls IV GHERASIM S. DAN Maistru transmisiuni observare-semnalizare
1993 MM cls IV AZAMFIREI G. EUGEN Maistru radiolocaţie
1994 MM cls IV SIMIONOV M. ROMICĂ Maistru radiolocaţie
1995 MM cls IV STOENICĂ T. NELU Maistru electromecanic
1996 MM cls IV TEODOR G. VALENTIN Maistru hidrolocaţie
1997 MM cls IV POPOV P. PETRICĂ Maistru radiolocaţie
1998 MM cls IV TUDOSIE D. CLAUDIU Maistru timonerie şi tehnica de navigaţie
1999 MM cls IV DĂESCU C. CONSTANTIN Maistru mecanic motorist
2000 MM cls IV CĂLIN GH. NICOLAE Maistru mecanic motorist
2001 MM cls IV AIOANEI GH. DANIEL Maistru artilerie navală
2002 MM cls IV PÎRLEA I. NICOLAE Maistru motoare şi maşini navale
2003 MM cls IV IOANIDES N. FLORIAN Maistru radio şi observare semnalizare
2004 MM cls V ARSENE A. CARMEN Maistru hidrolocaţie
2005 MM cls V ANDRONE A. ADRIAN Maistru radio şi observare semnalizare
2006 MM cls V GHIŢĂ I. MIHAI Maistru arme sub apă
2007 MM cls V STRAT AL. IONUŢ Maistru artilerie navală şi antiaeriană
2008 MM cls V DAN C. ROXANA-MARIA Maistru radio şi observare-semnalizare
2009 MM cls V CIOROIANU S. ELENA-RALUCA Maistru radio şi observare-semnalizare
2010 MM cls V BUNEA N. CĂTĂLIN Maistru timonier şi tehnică de navigaţie navală
2011 MM cls V ECHIM I. ALEXE Maistru motoare şi instalaţii electrice navale
2012 MM cls V RUSU C. IONELA Maistru comunicaţii navale şi observare semnalizare
2013 MM cls V GHEORGHE I. GEORGIANA Maistru timonier şi tehnică de navigaţie navală
2014 MM cls V DINU R. MIRELA Maistru radiolocaţie navală
2015 MM cls V RUSI B. LAURA-MARIA Maistru timonier şi tehnică de navigaţie navală
2016 MM cls V SIPATCHIN G. IULIAN Maistru motoare şi maşini navale
2017 MM cls V RĂSCOL N. ELENA-ANDREEA-DENISA Maistru timonier şi tehnică de navigaţie navală