Şcoala Militară de Maiştri Militari a Forţelor  Navale
"Amiral Ion Murgescu"

 

 

Absolvenţii şcolii între anii 1961 - 2017

 

Anul promoţiei

2016 2017  

 

 

 

<< PROMOŢIA 31 IULIE 1990

SPECIALITATEA TIMONIERI, APARATE DE NAVIGAŢIE ŞI RADIONAVIGAŢIE

ANGHELUŢĂ GH. MARIAN BĂDESCU H. EDUARD
BĂNICĂ V. DORIAN DAVID M. EUGEN
FRANGETI A. EUGEN GOIE O. SILVIU-GABRIEL
HORNEA S. ADRIAN LEPĂDATU V.ADRIAN-MARIUS
PAPENIŢĂ I. VASILE-MARIAN PĂUN A. OCTAVIAN
TAMAN  M. VIOREL TĂNASĂ ŞT. LAURENŢIU
UDREA C. OVIDIU-DORIN DRĂGULIN M. RĂZVAN
BADIU T. COSTEL-OVIDIU MECU C. LUCIAN
ENULA D. CONSTANTIN PAVEL C. CORNELIU-ŞTEFAN
GORGAN GH. VIOREL TOPOR  ŞT. DĂNUŢ-LIVIU

 

SPECIALITATEA ARTILERIE ŞI RACHETE

BĂLAN D. CORNEL BORCEA I. GELU
BURGHELEA V. FLORIN CIŞMAŞU I. CRISTIAN
GALBEN I. NELU-GABRIEL GHEORGHE GH. PETRIŞOR
SĂNDICĂ G. PETRICĂ SAVA V. MATEI
STOIAN M. GEORGE-ANGELO TOŞA C. IOAN-DAN
BURCĂ I. CIPRIAN STOIAN G. MARIAN
FERENŢ C. ATILLA TRAŞCU F.GH. COSTIN
LICĂ F. MARIN-ALIN  

 

SPECIALITATEA ELECTRONICĂ ŞI AUTOMATICĂ

BĂLAN V. SORIN-DAN BOUREANU GH. NICOLAE-RADU
COJOCARU I. LIVIU-DAN DEACONEASA  LEONARD-MARIUS
GĂMAN V. MARIUS-IULIAN GÎDEA M. SORIN
GURAU N. DĂNUŢ ISAC N. BOGDAN
PAŢEA A. SORIN PUŢANU A. CLAUDIU-FLORIN
TERENTE N. GABRIEL-CORNEL VOICU C. ION
CĂLIN D. GHEORGHE GIURGIUCĂ I. VALENTIN-VASILE
FROSIN GH. MARIUS-MIHAI PASCALE V. CONSTANTIN
TECLICEANU C. PAUL  

 

SPECIALITATEA ELECTROMECANICĂ  

BOCĂNEALĂ ŞT. CRISTIAN-SORIN BURDUJA N. CĂTĂLIN
CUZMIN G. BORIS DAMIAN GH. OVIDIU-SEBASTIAN
GĂINĂ T. CĂTĂLIN-TOADER GHEORGHE I. MARIN
HERCIU I. FRANCISC IVAN P. GHEORGHIŢĂ
MARIN A. COSTEL-CLAUDIU MOCANU M. RODEL
PROCOP S. ADRIAN ROTARU G. MARIAN
STURZU GH. VIRGIL-CEZAR SURCEL N. NICOLAE-DANIEL
CRIŞAN A. MIRCEA-DORIAN GHERGHESCU V. VICTOR
IONESCU G. RAREŞ MATACHE D. OCTAVIAN-IONEL
PANŢUŞ I. VIOREL POPA I. DANIEL
RADU GH. GHEORGHE-CORNEL RUSE ŞT. PETRICĂ-MIREL
SEITVELI T. ROMEO SUCIU I. PAVEL-DONEL
TRACHE GH. GEORGE-FLORIN TUDORICĂ V. EMIL
RÎPIANU S. ADRIAN-GABRIEL CARAGEA GH. FLORIN-MIHAI
CONSTANTIN G. P. RADU-RĂZVAN ILIE I. VIOREL
DUDU N. ADRIAN MIU GH. RELU
GÎRBĂ P.J. ION ADRIAN PRODAN M. VICTOR
LASCU P. VALERIU-MIHAIL SĂNDULACHE GH. VIOREL
POPESCU M. MARIAN-LAURENŢIU TĂTARU C. SEBASTIAN
SANDU S. HORIA VOICU M. SORIN

 

 

<< PROMOŢIA 31 IULIE 1991

SPECIALITATEA TIMONIERI, APARATE DE NAVIGAŢIE ŞI RADIONAVIGAŢIE

ANDREI C. DANIEL-SORIN ANTOCHE M. NELU
BĂLAN I. ION-CRISTINEL BERGHEA T. TRAIAN
BUCUR C. COSTEL BURCEAG N. SORIN
CODREANU S. MARCEL COMÂRZAN I. GHEORGHE
DIMA L. ROBERT-MIHAIL DRĂGAN I. MARIAN
GHERGHIŞAN C. VASILICĂ GROSU I. CONSTANTIN
MANOLE M. DANIEL MARIN F. LAURENŢIU-CRISTIAN
NICOLAE GH. GHEORGHE-ADRIAN OPREA GH. MIHAIL
RADU C. ION-GABRIEL SIBICEANU D. ŞTEFAN
TĂLMACIU T. ADRIAN TOABĂ C. DANIEL
DUMITRU A. FELIX-VESELIN DUŢESCU T. MARIAN
BĂLAIŢĂ G. ADRIAN ION M. TEODOR
BERGHILĂ M. FLORIN MOTOCEL V. MARIN
CIOPLEA C. DUMITRU PISICĂ I. IULICĂ
DEDEU V. MARIAN SIMINSCHI T. REMUS
VERMAN C. SEBASTIAN-COSTEL  

 

SPECIALITATEA ARTILERIE ŞI RACHETE

ANGHEL I. NICOLAE BARBU F. CONSTANTIN
BOTOŞĂNEANU V. IULIAN CONSULTA C. RADU
DOROBANŢU M. ADRIAN DRĂGUŢĂ C. FLORIN
LUNGU D. ROMICĂ LUNGU M. VIOREL
MITITELU V. LEONARD MOLDOVIANU I. CĂTĂLIN
MUNTEANU N. IULIAN-SORIN OLTEANU ŞT. MUGUREL-ŞTEFAN
PARASCHIV N. ION PETRE N. MARCEL
PORUMB P. GHEORGHE SAVIOLI E. ADRIANO
URSU I. GHEORGHE-VIRGIL VASLUIANU I. EVIS-FLORIN
BOBOCEA A. DANIEL PAL M. MIHĂIŢĂ
COSTACHE V. NICU-DANIEL POPESCU A. CRISTIAN
HOREANGĂ I. CRISTIAN-IULIAN TĂNASE P. CLAUDIU-ADRIAN
MÎRZEA I. DINU-FLORIN ZIBILEANU I. NICOLAE
MOROŞAN V. GHORGHE  

 

SPECIALITATEA ELECTROMECANICĂ

ARFIRE V. VASILE-MARIAN ANDREESCU ŞT. VALENTIN
BANU N. GHEORGHE BADĂRĂ M. FĂNEL
BRATU GH. DANIEL-DUMITRU BURLACU P. ZANFIR
CALU D. DANIEL CARAMAŞ M. DANIEL
COJOCARU ŞT. FLORIN COMANICI S. LUCIAN-MARIAN
COTEŢ R. VIOREL CIOBANU ŞT. LIVIU
CULCEA M. MIHĂIŢĂ DINCĂ GH. CEZAR-ADRIAN
DIACONU I. DANIEL-ION DINEI V. MIHAI
GURIŢĂ T. COSTEL IONIŢĂ V. IULIAN-VICTOR
LAZĂR I. VALENTIN LUTIC  GH. LIVIU
MARINESCU C.N. GABRIEL-ANTON MIRON I. OCTAVIAN
MURARIU C. GHEORGHE MANOLE N. OCTAVIAN-OVIDIU
MATEI I. COSMIN MITRUŢI A. CRISTIAN-VIOREL
NICA GH. GHEORGHE-CORNEL NIŢU M. CONSTANTIN
PETRACHE N. GEORGE RUSU I. ALEXANDRU
SFETCU M. SORIN SINGURAN V. DANIEL
SARIU V. EUGEN TOMOZEI  I. CORNEL
VINTILĂ V. DANIEL VOICU P. NELU
ARHIP M. GABRIEL LUNGU T. ADRIAN
BARDAS N. GEORGEL-ERIK MUNTEAN I. ION-DOBRIN
BUTURIN F. NICU MARINESCU I. LIVIU
CLOŞCĂ I. VALENTIN MÎNDROIU C. OVIDIU
CONDRUŢ M. GEORGE PALADE S. ZENOVE
CRISTE A. AURELIAN ROŞU I. LUCIAN
DEDIU D. NELU SANDU I.T. CRISTIAN
FAUER N. DAN-GHEORGHE UNGURIANU C. CONSTANTIN
IRIMIA V. PETRU-DAN ZAMFIR C. DORINEL

 

 

<< PROMOŢIA  31 IULIE 1992

SPECIALITATEA ARTILERIE NAVALĂ ŞI RACHETE NAVALE

MARTIN GH. NICUŞOR ANDREI M. LEONARD
HIRTAN A. IULIAN CLIM M. DORIN OVIDIU
MANEA L. PETRE KAROL GOŞA N. LIVIU SORIN
MITRAN V. LAURENŢIU LEONARD CAZACU C.  DANIEL

 

SPECIALITATEA ARME SUB APĂ

PREDA C. GABRIEL DORIN BODORIN GH. VALENTIN
ENCICĂ S. FLORIN TRANDAFIR A. NICOLAE IULIAN
APOSTOL I. VIOREL HAVAŞI D. CRISTIAN DANIEL
JECU G. SANDU CRISTIAN NICKI L. FLORIN
VELIU GH. NICU MĂDĂLIN CIOBANU M. MIHĂIŢĂ
SIMINICĂ I. FLORENTIN NICULESCU P. ADRIAN

 

SPECIALITATEA RADIO ŞI OBSERVARE - SEMNALIZARE

GHERASIM S. CONSTANTIN DAN DUMITRACHE  NARCIS CORNELIU
FLOREA I. WILLY BABENCO P. CLAUDIU CRISTIAN
TRIFAN T. DANIEL CORNEL PERIANU GH. IONEL
DOBRIN V. IONEL BUNDUC E. OVIDIU MIHAI
HERMENEANU D. SIMION VALTER  

 

SPECIALITATEA RADIOLOCAŢIE NAVALĂ

LUCA V. MARIAN BUJOR S. VIOREL
TURCU I. SILVIU FRANGU GH. DANIEL CRISTIAN
CIOBANU ŞT. VIOREL ROTEA I. BEBI
DICU GH. VASILE CRISTIAN CIORDEA E. IULIAN
ION V. ŞTEFAN FLORIN DUŢU V. DUMITRU VIOREL
CHIRIAC S. VASILE  

 

SPECIALITATEA MOTOARE , MAŞINI NAVALE ŞI INSTALAŢII ELECTRICE NAVALE

ANDREI L. NICOLAE CONSTANTIN GH. ERNEST MIRCEA
CUZMIN I. DUMITRU ANDONE V. IOAN DĂNUŢ
DUŢU V. ADRIAN IVAN A. PAUL
VIŞAN C. LUCIAN FILIP GH. MARIAN
NEAGU T. DAN CONSTANTIN ADĂNUŢ I. IOSIF DANIEL
BUTOI E. RADU VOICU I. CONSTANTIN CRISTIAN
GOGOAŞĂ I. PETRE SGURĂ T. CONSTANTIN DANIEL
APOSTOLIDIS D. FLORIN ROŞU N. I. OVIDIU SORIN
IANCU D. MARIUS NICOLAE POPA GH. PANAIT DAN
ION Z. CORNEL GROSU E. EMIL GABRIEL
MOISE I. MARCEL VÎLCEA N. DOREL SORIN
PROCACI N. MARIAN DAN MARINESCU L. ANGELO CĂTĂLIN
GRUIA V. EMIL CRISTIAN DUMITRU M. GHEORGHIŢĂ
IONESCU I. MIHAI RIZEA D. GEORGE EUGEN
OLTEANU SANDU STREINU GH. SORIN
ROŞU GH. DANIEL VELNICIUC D. RADU VIOREL
PORFIROIU S. SEBASTIAN  

 

 

< <  PROMOŢIA  31 IULIE 1993  - „MAREA UNIRE 75”

SPECIALITATEA TIMONERIE ŞI APARATE DE NAVIGAŢIE

BARBU T. ADRIAN BĂNICĂ V. STELICĂ
CRĂCIUN V. COSTEL ENAN N. GIHAN
LICĂ C. GHEORGHIŢĂ LUCA C. CONSTANTIN-LUCIAN
MIHĂESCU P. ALIN-GEORGE OPREA P. PAVEL-OVIDIU
PLĂTICĂ ŞT. LAURENŢIU POPESCU C. NICOLAE
STOICA I. IOAN ŞOMOIAG I. CĂTĂLIN
TĂNASE I. LIVIU TRAŞCĂ M. DAN
URSACHE I. IOAN-CORNELIU VOICA GH. MIHAIL
CĂNUCI A. MARIUS CRISTIAN RUSU A. GEORGE
LIA F. GEORGICĂ TĂMĂŞANU A. OVIDIU
MARJAN V. VASILE-IOSIF TUDOR T. VICTORAŞ
PERIVERZOV A. CRISTINEL  

 

SPECIALITATEA ARTILERIE ŞI RACHETE

ALBU C. FLORIN AXINTE V. DANIEL
BUDA C. LUCIAN-ROMEO CĂPITĂNEANU I. DANIEL
CÎRSTEA S. VASILE COMAN GH. RODINEL-EMANUEL
DOCAN R. FLORINEL DUMITRIU M. COSTEL
GHIOC ŞT. CRISTIAN GÎSCĂ V. VASILICĂ -ION
LUCA P. IONEL MIHĂILESCU M. NIŢĂ
MUŞAT R. TUDOR-MARIUS PĂUN M. DANIEL
ŞTEFAN V. SORIN UNGUREANU C. DUMITRU-VASILE
BARANGĂ P. PETRE LUCA C. FLORIN-CRISTIAN
CERNAT GH. VASILE MUŞAT M. VALENTIN-ADRIAN
DANCIU H.C. GRIGORE RADU N. DANIEL
GHEORGHE C. IULIAN DRĂGHICI I. MARCEL

 

SPECIALITATEA ARME SUB APĂ

ANTOCHIE D. ŞTEFAN-CRISTINEL BABOI S. SICĂ
CIURUMELEA I. IULIAN DACHE I. GEORGE
DUMITRU V. GABRIEL EVSEI C. FLORIN
GEANTĂU I. IONEL-CEZAR MALINCHI C. ROMICĂ-TITI
MARTON G. SERGIU-GELLERT MĂNĂSTIREANU ŞT. ŞTEFAN-CRISTIAN
MOISE M. IONEL NEAGU GH. ION
RUNCAN P. GABRIEL SION D. FLORIN-NARCIS
STOIAN ŞT. IULIAN TELEHOI ŞT. ROMULUS
CIUPITU C. MARIUS-BOGDAN MIHĂILĂ C. TIBERIU-GHEORGHIŢĂ
DICU P. SANDU PURCĂRUŞ N. FLORIN-DANIEL
FUGIGI I. MEDI STAVĂR M. ILIE
MANEA S. IONEL  

 

SPECIALITATEA TRANSMISIUNI ŞI OBSERVARE - SEMNALIZARE

CARAENACHE I. MARIAN CÎRJILĂ M. ILIE-LUCIAN
CONSTANTIN A. CEZAR-DANIEL DAFINOIU R. ADRIAN-EDUARD
GAVRILUŢĂ ŞT. ADRIAN LINEA A. DORIN
NICHITA P. SORIN NICOLA T. VALENTIN
NIŢĂ GH. SAVIN OLTEANU I. LIVIU-ŞERBAN
OPRIŞOR M. VIRGIL PLEŞA N. GHEORGHE-REMUS
PUIU A. CRISTIAN TĂNASE N. LODORICĂ
VIZIREANU R. MARIUS-FĂNEL CIULINARU Z. MARIAN
DUMA E. EDUARD FOTIN N. NICOLAE
IORDACHE T. VYLY-CEZAR MARTINESCU V. DANIEL
NEAGU M. CONSTANTIN-EMIL NEMŢANU A. VALENTIN
STĂNESU M. MIHAI-ADELMO STĂNESCU I. CRISTIAN-ROBERTIN
VASILE P. DORU ŢUGUI M. MARIAN
COJOCEA N. CĂTĂLIN-AURELIAN CHESARU I. CONSTANTIN
FRĂŢILĂ GH. DAN GAGEA M. DANIEL-MIHAI
NEDELCU GH. CONSTANTIN NĂSTASE M. GEORGEL-MIHAI
NICULA I. LAURENŢIU-ADRIAN RĂILEANU D. ROMULUS-MIHAI
OLTEANU I. VIOREL UNTEŞU N. ADRIAN
PLOAIE V. DANIEL-CĂTĂLIN  

 

SPECIALITATEA ELECTRONICĂ ŞI AUTOMATICĂ

ALBUŞ N. NICULAE-CRISTIAN AZAMFIREI G. EUGEN
BÎRLĂDEANU M. LIVIU-LEONARD BUJOR S. GHIŢĂ
DUINEA N. GABRIEL-OVIDIU EREMIA C. M. STERIAN-GABRIEL
GRĂDINARU I. BOGDAN-CIPRIAN IORDACHE R. TEODOR-EUGEN
NEACŞU T. VALERIU PĂDURARU V. ALEXANDRU
PURICE GH. COSTEL ROMAN M. VALENTIN
SANDU I. SORIN-FLORIN STANCU GH. CĂTĂLIN-LAURENŢIU
TABACOVICI I. LIVIU IRIMIA C. CRISTINEL-LIVIU
BACIU I. MIHĂIŢĂ PEŞTI C. EMANUEL-CONSTANTIN
CARAGAŢĂ D. RADIAN ROŞIU I. CRISTIAN-FĂNEL
FODOR I. DUMITRU-ROBERT STANCU GH. DĂNUŢ-EDUARD
MARIN P. CONSTANTIN-DANIEL  

 

SPECIALITATEA ELECTROMECANICĂ

ABRAMOV S. MIHAI BĂDIŢĂ C. MARIAM
CONDRUZ ŞT. VICTOR CONSTANTIN R. VALENTIN
GRĂDINARU C. CONSTANTIN IOANA N. CONSTANTIN-FLORIN
MIHAIL Z. IULIAN MÎNDROIU I. GHEORGHE-CEZAR
OCNERU C. M. DĂNUŢ-OVIDIU RIZEA I. ADRIAN
ROTARIU D. CĂTĂLIN SCUTARU N. GHEORGHE
STĂNICĂ M. NICU-VALENTIN STOICA M. ADRIAN
VERBAN D. CĂTĂLIN-LUCIAN ZLATEA A. IONEL
BODEAN I. DANIEL ROMANIUC N. ION
GÂŢĂ C. MANOLACHE-MIHAI STANCIU C. CONSTANTIN-LVIU
IVANCIUC I. IULIAN-IOAN STRÎMBEANU P. SORIN
NEGU; ŞT. AURELIAN BORIS T. LUCIAN

 

 

<<  PROMOŢIA  31 IULIE 1994 - „MAREŞAL ALEXANDRU AVERESCU”

SPECIALITATEA  TIMONERIE ŞI TEHNICĂ DE NAVIGAŢIE NAVALĂ

ALEXANDRU GH. CORNELIU-DANIEL ANDREESCU ŞT. NICOLAE
BURSUC N. VASILE BUTNARU V. LUCIAN
CLODEANU A. GEORGE COMAN D. GEORGE
DROP T. FLORIN-RĂZVAN GÎLCĂ GH. GHEORGHE
IGNAT M. LEONARD-DRAGOŞ MAZÎLU V. DAN-ADRIAN
MIHAIU V. ION OPREA J. FLORENTIN-LIVIU
PETROV N. MARCEL TOFAN M. VICTOR-CRISTIAN
APOSTU P. CLAUDIU-MĂDĂLIN MIHĂESCU A. LAURENŢIU-FLORIN
CIUCIU M. LIVIU OPRIŞAN A. ADRIAN
DROGEANU C. LUCIAN VLĂESCU I. DUMITRU
GOGOAŞE N. PETRICĂ  

 

SPECIALITATEA RACHETE NAVALE

BEJAN I. DANIEL BEREI A. CIOBI-SANDU
CHILIMENT GH. VASILE-VIOREL CIUPITU E. ROMEO
GHENCEA V. MANUEL-MARIN GHIŢULESCU N. ION
ICHIM V. DANIEL IVANCIU I. COSTEL
LISTOSCHI P. FLORENTIN MIHĂILĂ I. ION
NIŢĂ I. CĂTĂLIN-LUCIAN PETROIANU V. SORIN-RĂZVAN
STATACHE L. GABRIEL STOICA C. ION
TIRON T. FLORIN TUDOR P. ADRIAN
CERCEL N. LAURENŢIU NEGOIŢĂ ŞT. PETRICĂ
DUMITRAŞ C. NECULAI PETROV I. VIOREL
GOLFIŢĂ T. IONEL-CRISTIAN ŞTREANGĂ D. FLORIN
LEONTE C. I. DANIEL-CRISTINEL ZVÎNCĂ GH. FLORENTIN

 

SPECIALITATEA ARME SUB APĂ

ANDRON V. GELU-VALENTIN BĂLAN M. IULIAN
CĂTĂLUI I. MARIUS-CONSTANTIN CEETI P. VALENTIN
DUMITRACHE N. GEORGE-DAN ENCIU GH. MIHAI
GHEORGHE V. DANIEL ILIESCU J. TUDOR-MARIUS
ISTRATE I. BOGDAN JINGĂ P. DRAGOŞ-TOMA
MARDAN V. NICOLAE-LAURENŢIU MELEŞCANU GH. GHEORGHE
MOCĂNAŞ V. PANAIT PRENŢU V. VALENTIN
ŞIROCA G. VICTOR IRIMIA M. GHEORGHE-MARIUS
CARAPETRU ŞT. AURELIAN-DANIEL MAGAZ A. NICUŞOR-MARIUS
CREŢU N. GABRIEL-DANIEL MITRUŞ E. ROBERT
FODOR V. LIVIU STRATULAT  E. GABRIEL-NECULAI

 

SPECIALITATEA RADIO ŞI OBSERVARE - SEMNALIZARE

ALEXOIU N. PAVEL AVRAM I. GABRIEL
CARAIVAN I. GHEORGHE CAŢĂ P. MARIAN
DOCUZ M. VIRGIL GIURCĂ C. DANIEL
IONIŢĂ E. MANUEL LEON GH. LEONTE
MIHALCEA I. MARIAN NICOLESCU I. MARIN
STAN P. ŞTEFAN STANCIU D. GEORGE-ALIN
ŢAPU N. IULIAN-MARIAN VANCEA F. ION
BURA P. PAUL-IONUŢ SBRANCA  F. CONSTANTIN
DOAE I. CONSTANTIN STROE G. DORIN-DANIEL
IGNĂTESCU B. VALENTIN VARGA D. ŞT. SILVIU-CRISTIAN
LOGHIN V. VIOREL  

 

SPECIALITATEA RADIOLOCAŢIE NAVALĂ

ARSENE V. CORNEL BARBU C. VALENTIN- MARIUS
CRÎŞMARIU I. CĂTĂLIN-IOAN CRISTEA I. DAN
DICĂ M. GABRIEL DRAGOMIR GH. DAN-EUGEN
ENE N. FĂNEL FEODOROV P. SORIN
PAP C. DANIEL-ANDREI PETREUŞ V. LAURENŢIU
SIMION N. DANIEL SIMIONOV M. ROMICĂ
STĂNICĂ  D. CĂTĂLIN-IOAN STERPARU C. COSTEL-SORIN
TURCU M. GABRIEL-DORU VÎRLAN D. MARIAN
CREŢULESCU V. ILIE SANDU GH. PAUL
DĂNĂILĂ I. MIREL SIRITEANU I. PAVEL
DULGHERU V. LAURENŢIU-CTIN TIRON A. DAN-CRISTIAN
MIRION C. IONEL-GABRIEL VLAD I. JEAN-LAURENŢIU

 

SPECIALITATEA  HIDROACUSTICĂ

BELU F. MIHAI-EDUARD BOLEAC V. AUREL-MARIN
CHIRECEANU D. CRISTIAN CONTOR M. VIOREL
COVACIU V. IANI DUCULESCU V. VASILE-OCTAVIAN
GHEORGHE N. ADRIAN GÎDEI C. LAURENŢIU
OPREA GH. CĂTĂLIN PLEŞA N. NICOLAE-MIHAI
PUŢANU A. GHEORGHE-DANIEL SÎRBU D. CONSTANTIN-SORIN
TEODORESCU I. CĂTĂLIN-SORIN VACARIU C. ADRIAN
BREŞUG  I. VALERIU POPA G. NICUŞOR
COSMICI C. V. ANDY-GABRIEL SERBATIUC V. NICOLAE
EVLANTE M. GHEORGHE VOLENCU P. DANIEL
LĂBUNŢ ŞT. ŞTEFAN-ADRIAN  

 

SPECIALITATEA MOTOARE ŞI MAŞINI NAVALE

ALEXANDRESCU  N. PETRIŞOR BĂLTIANU V. CRISTINEL
DAVID S. NICOLAE GHEORGHE A. MARIAN
IORDACHE M. FLORIN IORDAN D. TUDOR
LĂCĂTUŞU I. DUMITRU-ALIN MARCU I. MIRICĂ
MOTOCU I. ILIE NECULAI M. LIVIU-LAURENŢIU
NICULAE GH. EMIL PETCU E. FLORENTIN
ROTARU GH. GABRIEL TUDOR M. MARIUS
URECHE GH. VASILE URSICĂ A. VASILE
VRÎNCEANU A. FLORIN BĂLAN I. PAUL
DANILOV G. MIHAI DINU GH. DANIEL
FIRAN J. CRISTIAN GRABOVSCHI B. DĂNUŢ
ILIE C. FLORIN IRIMIA A. DRAGOŞ-FLORIAN
LUPU A. FLORIN MECA V. CRISTINEL-VASILE
NIŢU D. CRISTIAN-DANIEL PINŢOIU ŞT. FLORIN
PLĂEŞU P. GHEORGHIŢĂ-DUMITRU ROŞCA I. MARIUS
STANCU  G. CRISTIAN STOIAN I. TRAIAN
TATU M. GABRIEL TROFIN I. NECULAI-ŞTEFAN
BĂNDILĂ  GH. MARIUS BOTEA C. AUREL-CIPRIAN
DOLCEANU C. DANIEL ENESCU V. SORINEL
FOLAREA M. ION GLĂVAN B. VIOREL
IANCU P. GABRIEL MIHĂLCEANU M. VASILICĂ-NICOLAE
NEGOIŢĂ GH. FLORENTIN NEGREA ŞT. MARIUS
PEŢA  T. VIOREL PIRICI C. LIVIU
STANCU V. FLORIN STOICA  M. CĂTĂLIN
CREMENESCU A. LIVIU-DUMITRU PÎRLEA  CRISTIAN
HĂRĂTĂU MARIUS SANDU N. COSTICĂ
IVANOV V. E. POMPILIU-GABRIEL ŞANDRU C. AUREL
MARIN GH. ALEXANDRU-DANIEL ALEXANDROAIE M. ALIN-MIHAI
NICU N. MARIAN CRIŞU I. MIHAI
PUICAN A. ROGER-MIHAIL FILIP I. ARINEL
TUDOR N. DĂNUŢ GRECU L. AURELIAN
VINTILESCU A. LUCIAN MOIŞOIU M. CONSTANTIN
CROITORU I. IONEL NICU O. MANUEL-TUDOR
DUMBRAVĂ F. MIHAIL-SORINEL POPA N. IONUŢ
HABA G. RADU-ONIŞOR VOICU I. GHEORGHE-DĂNUŢ
IVAN A. IULIAN NASTASA  GH. GHEORGHE-IULIAN

.

SPECIALITATEA  MOTOARE ŞI INSTALAŢII ELECTRICE NAVALE

BADEA I. GEORGE BRĂGUŢĂ T. ILIE
CIOBANU R. OVIDIU CONSTANTIN D. IONEL
CREŢAN A. ŞTEFAN-MIREL EMANOIL M. VASILE-DANIEL
HAZI GH. CLAUDIU IOAN F. GEORGE
IORGA N. MARIUS-NICOLAE MATEI I. GIGI-ADRIAN
MOCANU  R. VIRGIL-MARIAN NICOLAE C. MARIAN
PÎRCĂLABU CONSTANTIN PÎRVU V. SPIRU
PREDA GH. IONEL VLAD D. ION
CABUZ GH. SORIN MILCOVEANU D. MARIAN-JEAN
COŞA M. MIHAI-SORIN NISTORICĂ R. MARIUS-SEPTIMIU
FLOREA C. VIRGINEL POPA GH. ION-ADRIAN
ION GH. ADRIAN VOINEA P. GABRIEL

 

 

<<  PROMOŢIA  31 IULIE 1995 - „CĂLUGĂRENI - 400”

SPECIALITATEA ARTILERIE NAVALĂ

BERTESCU C. MIHĂIŢĂ BURCĂ M. ROBERTO-ADRIAN
EFTIMIE I. EMILIAN FÂNARIU I. REMUS-STELIAN
LEU A. DUMITREL LOVIN I. ALEXANDRU
MOCANU GH. CRISTIAN-GHEORGHE MOCANU S. AURELIAN
NEHOIANU GH. MARCEL NICOLA V. VALENTIN
OLTEANU I. F. DORU-MIHAIL PEDOLU V. TUDOREL
SCURTU GH. NECULAE MUREŞAN GH. FLORIN
DUMITRESCU P. AUGUSTIN OLARU C. ROMEO
IVANOV A. PETRUŞ POPA N. SORINEL-COSTEL
MILCU N. MARIUS-FLORENTIN  

 

SPECIALITATEA  RADIO OBSERVARE ŞI SEMNALIZARE       

DRUMARIU V. VLADIMIR ENACHE C. ADRIAN
IANCU L. MARIAN-LAURENŢIU ION D. FLORIN
IOVA I. CĂTĂLIN-LIVIU LICĂ V. IONEL
MILITARU M. DANIEL NICHITOV A. MARIAN
PLĂTICĂ C. MIREL-FLORIAN POTÎRNACHE GH. VICTOR
VĂTAFU M. CRISTINEL-RĂZVAN MARCOV N. COSTEL-SORIN
GHEORGHE M. NICOLAE OSMAN R. SERGIN
IONESCU A. MARIAN-SORIN RĂDULESCU C. ADRIAN

 

SPECIALITATEA RADIOLOCAŢIE NAVALĂ

ALIM S. ILMAZ BULAI A. MIHAI
CAISIN I. ELVIS-NICOLAE COSTEA C. PAUL
DELIU N. FLORENŢIU DUŢĂ A. TITI-CRISTIAN
GRIGORE M. COSTEL IOVA N. SORIN
PETCU V. GABRIEL PUNGĂ V. IONEL
SÎRBU T. VASILICĂ STAICU D. CRISTIAN-IONUŢ
ŞTEFAN N. CĂTĂLIN VELICU ŞT. CONSTANTIN-ROMEO
BUNDUC N. GEORGE MOTOTOLEA V. IULIAN
COZEREANU P. CĂTĂLIN-ŞTEFĂNIŢĂ ŞERBAN N. ADRIAN
FÂŞIE GH. CĂTĂLIN STAMATE M. MARINICĂ-LUCIAN

 

SPECIALITATEA  MOTOARE ŞI MAŞINI NAVALE

ALBU D. MARIUS-ADRIAN BĂTRÎNEANU M. FLORIN
DEDIU I. SORIN-DAN GĂINĂ N. JORJ-LIVIU
GRĂDINARU P. MARIUS-SILVIU HANŢESCU GH. LAURENŢIU-C-TIN
IFRIM C. IULIAN ILIE I. RELU
LĂZĂRESCU I. NECULAI-MARIUS POPA Ş. IOAN-ŞERBAN
STOENICĂ T. NELU TOADER C. LAURENŢIU-PETRIŞOR
APOSTOL T. VASILE-ADRIAN BURGHEL V. CRISTINEL
CIOCAN I. CONSTANTIN DAVIDOV F. VALENTIN
GHEORGHIU D. VALERIU IACOB C. SERGIU-EMANUEL
LICĂ V. DANIEL-LAURENŢIU MARINESCU I. FLORIN
NICOLAE M. IONEL PALADE ŞT. STELIAN
TUDUSCIUC V. GABRIEL TURTOI I. LAURENŢIU
CONSTANTIN C. LAURENŢIU CASIAN D. DANIEL
GIUGLEA  I. CĂTĂLIN-IONEL GABOR V. ALIS-ROMULUS
HARATĂU V. MARIAN ILEA F. CLAUDIU-PAUL
IORDACHE T. PAUL-VASILE MATEI M. FLORIN
SOLOMON ŞT. CĂTĂLIN POPÎRŢAC C. FLORENTIN
ANTON N. NICOLAE  

 

SPECIALITATEA  MOTOARE ŞI INSTALAŢII ELECTRICE NAVALE

ARGINT ŞT. AURELIAN AVRAM P. NICU-SILVIU
BÎLEA T. VASILE CATICHE N. VASILE
GHIOC A. COSTEL LUNCA I. ION-GABRIEL
MOGOŞ ŞT. DĂNUŢ-MARIUS MOISEI C. GABRIEL
ONOFREI V. DANIEL-RADU SAFCA L. TUDOR
STROIU D. IULIAN-SILVIU TUFĂ I. DANIEL-VICENŢIU
BĂLĂIANU E. DAN-CORNELIU OANCEA C. GEORGE-MARIAN
CIUŞCOIU V. SORIN-ROBERT SPILCEA I. MARIAN-CRISTIAN
LUPU N. CORNEL ZAHARENCU I. FLORIAN

 

 

<< PROMOŢIA 31 IULIE 1996 - „GENERAL ION DRAGALINA”

SPECIALITATEA TIMONERIE ŞI TEHNICĂ DE NAVIGAŢIE NAVALĂ

BORDEANU C. FLORIN BUDIŞTEANU C. MARIUS
DONOSE M.S. ROBERT IOAN D. RĂZVAN
NEGROIU T. DRAGOŞ PÂNZARU D. GHEORGHE
PISICĂ C. ALEXANDRU SANDU I. IULIAN
BANU G. FLORIN-GABRIEL BUTURUGĂ ŞT. IONUŢ-CĂTĂLIN
DIMA P. CĂTĂLIN-COSMIN DUMITRU M. MIHĂIŢĂ
ISPAS A. GHEORGHE NEAGU I. IULIAN
TĂNASĂ I. ADRIAN VĂRZARU V. MIHAI-RĂZVAN
CLIPICI I. MARIUS-CIPRIAN CULEA GH. GEORGE-ADRIAN
NECHITA A. MIHAI FILIP A. CONSTANTIN
PERŞOIU N.B. CRISTIAN NICULAE A. ALEXE

 

SPECIALITATEA ARTILERIE NAVALĂ

BARABAŞ I. VLAD-CRISTIAN-NORBERT BURTOI V. GABRIEL-LIAN
COMUNĂ  R. IONUŢ-MUGUREL MANDIUC C. CRISTIAN
POPA ŞT. CĂTĂLIN-MARIAN PORA I. GABRIEL
CÂRLAN GH. FLORIN STOIANOVICI D. ADRIAN
PARASCHIV I. DANIEL  

 

SPECIALITATEA HIDROACUSTICĂ

CIOMAGA D. FLORIN DIAMANDESCU M. JEAN-LIVIU
DRAGU M. ŞTEFAN FEODOR GH. VALENTIN
NEAGU A. COSTEL-DRAGOŞ PĂUN I. MARIAN
ŞCHWEITZER T. ROBERT-ŞTEFAN STANCIU ŞT. NICUŞOR-VASILICĂ
UNGUREANU N. ION-LAURENŢIU MILITARU V.M. DANIEL-CĂTĂLIN
DINICĂ V. DANIEL POPOV P. EMIL
TOMA  M. CRISTIAN  

 

SPECIALITATEA MOTOARE ŞI MAŞINI NAVALE

CAMER C. EDUARD-VALERIU COCEANGĂ A. AUGUSTIN
GAVRILĂ C. FLORIN-VASILICĂ GRAMA GH. VALENTIN
CHIRU I. MIRCEA KRENŢ G. NICOLAE
MIHĂILESCU O. ION MODOLEA R. SERGIU-CĂTĂLIN
PRUNĂ GH. IONUŢ-SILVIU ARAMĂ S. NICOLAE-FLORENTIN
BLAGA  E. T. LAURENŢIU-NICOLAE CĂTINAŞ V. CODRUŢ-ALEXANDRU
CIŞMAŞU D. CONSTANTIN-NICUŞOR GHEORGHEOIU C. NECULAI
STANCIU I. SĂNDEL PĂUNA  D. TUDOR
DRIŞCU V. CONSTANTIN ATĂNĂSOAIE D. FLORIN
HUCHITU I. IOAN-CĂTĂLIN CHIOREAN V. GABRIEL-DAN
LĂPĂDAT I. CĂTĂLIN-ADRIAN PUIU GH. MIHAI

 

 

<<  PROMOŢIA IULIE 1997 - „INDEPENDENŢA - 120”

SPECIALITATEA ARME SUB APĂ

COMAN E. FLORENTIN FILIP D. FLORIN
GHIŢĂ C CONSTANTIN-GABRIEL ISAC H. HRISTACHI
MANOLESCU A. TUDOREL PAVEL B. ION
RĂDOI P. GHEORGHE-CĂTĂLIN ŞERBAN I. SORIN-MARIUS
NEAGU V. TIBERIU-IULIAN  

 

SPECIALITATEA RADIO ŞI OBSERVARE SEMNALIZARE

BOGDAN I. DĂNUŢ BUCIUMEANU I. SILVIU
BULANCEA G. IULIAN CODREANU ŞT. FELIX-DANIEL
DUMITRIU C. MARIUS GHEORGHE G. IULIAN
MENADIL O. IUCSEL PETREA M. GHEORGHE
SANDU G. GHEORGHE-LAURENŢIU SARIGHIOLEANU G. MARIUS

 

SPECIALITATEA RADIOLOCAŢIE NAVALĂ

CÎRLAN I. MIRCEA CIŞMAŞU D. FLORIN
GEORGESCU C. ALIN NICOLAE IORDACHI ŞT. CIONSTANTIN
LICĂ V. CRISTIAN-DUMITRU MANOLESCU G. ALEXANDRU LIVIU
POPOV P. PETRICĂ SLĂDARU M. VIRGIL
TRIFAN I. IULIAN-SEBASTIAN VOICU G. CONSTANTIN COSMIN

 

SPECIALITATEA MOTOARE ŞI MAŞINI NAVALE

COMŞA G. NICOLAE DIACONIŢĂ G. VASILE CĂTĂLIN
GROZEA M. CLAUDIU-IONUŢ PLEŞEA C. NICU-COSTEL
POCOVNICU A. CRISTIAN SCAFARU N. NELU-CĂTĂLIN
STAMATI N. CĂTĂLIN-AURELIAN STRATULAT D. CLAUDIU
VENŢEL D. PAUL-LUCIAN  

 

 

<<  PROMOŢIA IULIE 1998 - „AVRAM IANCU”

SPECIALITATEA TIMONERIE ŞI TEHNICĂ DE NAVIGAŢIE

AIOANEI GH. LIVIU FILIMON P. LUCIAN
ALBU C. VIOREL FURTUNOV V. TEODOR
BACLANOV D. VICTOR ISNAIL G. ŞENOL
BEJAN A. LICĂ SIGFRID TUDOR N. IONUŢ
CARP V. HORIA TUDOSIE D.CLAUDIU-ŞTEFAN

 

SPECIALITATEA MOTOARE ŞI MAŞINI NAVALE

CONSTANTIN M. ALEXANDRU JITĂRAŞU R. ROBERTO-IONUŢ
CREŢU GHI. VIOREL MÎNZU I. GHEORGHE
EŞANU I. CRISTINEL-MARIAN OLTEANU I. BOGDAN-ALEX
GRIGORE A. GHEORGHE VASILE P. MARIAN
IORGA A. AURELIAN VÂRLAN N. MIRCEA-CRISTIAN

 

 

<<   PROMOŢIA IULIE 1999 - „ALEXANDRU IOAN CUZA”

SPECIALITATEA TIMONERIE ŞI TEHNICĂ DE NAVIGAŢIE NAVALĂ

BULGARU M. ROBERT RUSU N. IULIAN
EREMENCU GH. MARIUS-DANIEL UNGUREANU M. CLAUDIU-CRISTIAN
MARIAN N. NICOLAE-MARIUS VOINEA I. CORNEL-FLORIN
PAMPU I. MARIUS BARBU A. ALEXANDRU
PERIANU GH. LAURENŢIU-IULIAN  

 

SPECIALITATEA ARTILERIE NAVALĂ

 GORGAN V. LAURENŢIU-GABRIEL OANCEA E. CĂTĂLIN-GABRIEL
IGNAT P. CONSTANTIN-MIRCEA RADA V. DANIEL-ION
KORPONAI A. ALEXANDRU-CRISTIAN RĂDUCU I. MARIUS-CRISTIAN
MARCU T. VIOREL-FLORIN STAICU T. VASILE
NOVAC V. VALERIAN VASILE I. RADU-NICOLAE

 

SPECIALITATEA RADIO ŞI OBSERVARE-SEMNALIZARE

CAVACHI D. CĂTĂLIN NIŢĂ I. NARCIS-ADRIAN
CIUREA ŞT. IULIAN POETAŞ D. IONUŢ
IVĂNUŞ N. MIHAIL-FLORENTIN TUDOR N. MIRCEA-CRISTIAN
MIHAILOV I. IULIAN VLĂGIOIU I. CIPRIAN
NEGRUŢ GH. GEORGE  

 

SPECIALITATEA MOTOARE ŞI MAŞINI NAVALE

BALTĂ A. CĂLIN NAE N. LIVIU
BIZUBAC M. EDUARD PECA GH. ALIN-CONSTANTIN
CIOCAN I. DANIEL RADU I. BOGDAN
DĂESCU C. CONSTANTIN SCÂRTOCIA G. IULIAN
MUSTAŢĂ I. ADRIAN SĂRĂCIN I. CONSTANTIN