Şcoala Militară de Maiştri Militari a Forţelor  Navale
"Amiral Ion Murgescu"

 

 

Absolvenţii şcolii între anii 1961 - 2017

 

Anul promoţiei

2016 2017  

 

 

<<  PROMOŢIA IULIE 2011 -

„ DIMITRIE CANTEMIR ”

 

SPECIALITATEA TIMONIER ŞI TEHNICĂ DE NAVIGAŢIE NAVALĂ

CĂLIN G. ANDREI MUNTEANU E. SEBASTIAN-ANDREI
CUDALB N. SILVIU-IULIAN PATRICHE G. VIORICA
DUDUC D. GABRIEL PÎRVU C. STELUŢA-ANDREEA
GHIŢĂ M. CĂTĂLIN-GABRIEL STOIAN G. LAURENŢIU
IANCU N. NICUŞOR  

 

SPECIALITATEA ARTILERIE NAVALĂ ŞI ANTIAERIANĂ

ADAM I. CRISTIAN GRIGORUŢĂ I. ADRIAN-IONUŢ
AFOCĂRIŢEI C. CONSTANTIN-GABRIEL HARHĂTĂ M. RADU-ALEXANDRU
AFTANACHE N. ILIE MIRON Ş. DANIEL
CUŢARU V. CLAUDIU-GEORGIAN RIZEA T. TUDOR-FLORIAN

 

SPECIALITATEA RADIOLOCAŢIE NAVALĂ

BROTAC G. RĂZVAN-ION SIMIOANA C. IULIAN
CARAVAN C. BOGDAN STANCIU I. RĂZVAN-COSMIN
GĂNESCU C. ŞTEFAN-IONUŢ STÂNGĂ F. CORNEL
PARFENE G. CRISTIAN URÎTU B. ELENA-ALEXANDRA
RÎCIU C. RALUCA  

 

SPECIALITATEA MOTOARE ŞI INSTALAŢII ELECTRICE NAVALE

AILINCĂI A. IONUŢ-ANDREI HORTOPAN I. MARIUS-ALIN
CODREANU A. ANDREI-CĂTĂLIN ROBOSCHI C. EDUARD-COSMIN
CRAINICU I. OVIDIU SANDU M. MIRCEA
ECHIM I. ALEXE STOIAN C. SERGIU-MARIAN
GIURCĂ C. MARIAN-ADRIAN STRATON C. CONSTANTIN

 

<<  PROMOŢIA 2012 -

„ NEAGOE BASARAB – 500 ”

 

SPECIALITATEA TIMONIER ŞI TEHNICĂ DE NAVIGAŢIE NAVALĂ

CHIOCHIŞAN N. SILVIU HEISU M. MIHAI-COSMIN
DRĂGHICI Ş. IONUŢ MARDARE A. ALEXANDRU-MARCIAN
GAVRILĂ I. SIMON-NICOLAE NEAGU D. FLORIN-ANTONIO
GHERASE G. FLORIN PERJOC A. DANIEL
GUŢOI G. ANDREI SIMA I. GEORGE-ANDREI

 

SPECIALITATEA ARME SUB APĂ

BODORIN V. BOGDAN MUNTEANU C. DANIEL-CONSTANTIN
BURLACU A. IULIU-OCTAVIAN PETCU G. BOGDAN
CRISTOIU N. PAUL-ADRIAN PÎRLEALĂ A. GABRIEL
GAIDARGIU I. FLORIN TOMULESCU V. SILVIU

 

SPECIALITATEA COMUNICAŢII NAVALE ŞI OBSERVARE SEMNALIZARE

ALBU D. ALEXANDRU-NICOLAE NEAGU C. MARIAN
CIOCLU P. MITICĂ-LIVIU PĂNĂTĂU I. ROBERT-MARIAN
DĂNILĂ L. MARIUS-ŞTEFAN RUSU C. IONELA
HÎRJĂU T. GHEORGHIŢĂ-GABRIEL SANDU D. MARILENA-CLAUDIA
ICONARU I. GEANINA VARĂ C. CRISTINA

 

SPECIALITATEA MOTOARE ŞI MAŞINI NAVALE

BAIDOC M. MARIUS-VICTOR DOBRE G. TOMA-IONUŢ
BĂLAN I. NICOLAE-EMIL MARCU N. ADRIAN-NICOLAE
BĂLAN T. MIREL NILĂ V. CĂTĂLIN
CODOI G. GHEORGHE NISIPEANU D. DUMITRU-OCTAVIAN
COMĂNIŢĂ V. ANDREI STRUJAC M. ANDREI-MARIAN
CONSTANTIN I. ALEXANDRU-MARIAN  

 

<<  PROMOŢIA 2013 -

"AUREL VLAICU- 100 "

 

SPECIALITATEA TIMONIER ŞI TEHNICĂ DE NAVIGAŢIE NAVALĂ

ALEXANDRU T. MIHAI DRĂGHIEA M. MONICA
BĂLAN N. VALENTIN GHEORGHE I. GEORGIANA
BRĂILEANU P. IONUŢ-ALEXANDRU ILIE V. AURELIA-MĂDĂLINA
CHIRILĂ T. NICU-ADRIAN NĂSTASE G. MARIAN
DOROBANŢU I. FLORINA-DIANA PAPUC M. LUCIAN

 

SPECIALITATEA RACHETE NAVALE ŞI ANTIAERIENE

BELEAGĂ P. CIPRIAN-FLORIN LAZĂR Ş. VASILE
CHIRIAC D. DUMITRU PARIZA P. GEORGE-MĂDĂLIN
DICIANU G. GEORGE RADU V. ANDREI
GRIGORE S. CRISTIAN TILIUŢĂ V. ALEXANDRU
ILIE G. IONUŢ-MIHAI URUM I. MARIAN

 

SPECIALITATEA ARTILERIE NAVALĂ ŞI ANTIAERIENĂ

BORAN N. ENIS DIACONU F. EDUARD-ALEXANDRU
BRĂTĂŞANU C. SORIN-IONEL DINCĂ E. MARIAN
CADAR V.D. ALEXANDRU-COSMIN DUŢU I. CRISTIAN
COJOCARU A. CONSTANTIN GHEORGHIŢAN G. ROBERT-DANIEL
CROITORU C. VALENTIN GIOGI C. GEORGE

 

SPECIALITATEA MOTOARE ŞI INSTALAŢII ELECTRICE NAVALE

BÎCU I. ADRIAN MOCANU I. BĂNICĂ-NELU
CODOI G. IONUŢ PĂTRAŞCU T. TUDOR-GABRIEL
COSMA I. MARIUS PRICOPE M. TEODOR
CULINA V.N. GEORGE-VALENTIN ROTEA Ş. ALEXANDRU-MIHAI
GOLEANU M. ADRIAN ZAMBALIC G. CRISTIAN-ALIN

 

<<  PROMOŢIA 2014 -

" CONSTANTIN BRÂNCOVEANU 300 "

 

SPECIALITATEA COMUNICAŢII NAVALE ŞI OBSERVARE SEMNALIZARE

ALEXANDRU G. FLORIN-LIVIU PARTENE F. BIANCA-FLORENTINA
ANDRESCU N. GHEORGHE ROGOZ A. MARIAN-REMUS
BALABAN M. SORIN RUSU C. ELENA
GURGU A.I. NICOLAE-CORNEL URSE G. VASILE-STELICĂ
LALU A. FLORINEL-NICUŞOR  

 

SPECIALITATEA RADIOLOCAŢIE NAVALĂ

BAKO P. ALEXANDRU MUNTEANU E. ŞTEFAN-ALEXANDRU
CRĂCIUN F. MIRCEA MURARIU L. DIANA
DINU R. MIRELA PANAINTE S. VLAD-ALEXANDRU
MACOVEI M. PETRE-RADU ZAHARIA I. CRISTIAN-FELICIAN
MARCU P. COZMIN  

 

SPECIALITATEA MOTOARE ŞI MAŞINI NAVALE

CÎRSTEA M. GEORGE PASCU Ş. STELIAN-LUCIAN
DULGHERIU F. RADU PUŞCAŞU C. IONUŢ-ADRIAN
GIOABĂ C. GEORGE-DANIEL TOPŞA N. VIOREL
MOGÂLĂ C.D. ALEXANDRU-VIOREL  

 

SPECIALITATEA MOTOARE ŞI INSTALAŢII ELECTRICE NAVALE

BÎRCĂ L.D. CLAUDIU-DUMITRU IRIMIA V. VASILE-ANDREI
DIACONU E. DRAGOŞ-RĂDUCU STANCU G. CRISTIAN-TUDOREL
IONESCU V. ION STANKOVIC I. MARKO

 

<<  PROMOŢIA 2015 -

" REGELE FERDINAND - 150 "

 

SPECIALITATEA TIMONIER ŞI TEHNICĂ DE NAVIGAŢIE NAVALĂ

COMAN D. IONUŢ-CĂTĂLIN RUSI B. LAURA-MARIA - sef promoţie
COTARU A. DĂNUŢ-LUCIAN SANDU V. COSMIN-GABRIEL
GUINEA V. ANA-MARIA SECUI D. GEORGE
MANOLACHE G. MARIUS-ALEXANDRU SPÎNOCHE P. GEORGE-RADU
MĂGUREANU A.M. IONUŢ-OCTAVIAN VRABIE G. ANGEL

 

SPECIALITATEA ARTILERIE NAVALĂ ŞI ANTIAERIANĂ

BUIUC S. VLĂDUŢ-ŞTEFAN POPOIU I. IONUŢ
DOBRE N. ALEXANDRU-IONUŢ ROŞCA S. ANDREI
POPESCU E. BOGDAN-MILICĂ STOIAN I. COSTEL-TOADER

 

SPECIALITATEA ARME SUB APĂ

BOARCĂ Ş. NICOLAE DIMA V. GABRIEL-VALENTIN
CIOBANU I. MARIAN-BOGDAN SPÎNU C. GEORGE-GABRIEL
CONSTANTINESCU F. FLORIN-COSMIN VÎRŞAN F. MĂDĂLIN-ADRIAN

 

SPECIALITATEA MOTOARE ŞI MAŞINI NAVALE

BELGUN V. VICTOR NICOLESCU A. EUGEN-GABRIEL
BURLACU M. NICOLAE POPESCU N. ROBERT-CORNEL
CĂLIN G. GIGI-VALENTIN RĂCOŞANU G. GABRIEL
COMAN-SĂPUNARU M. RĂZVAN ROSTOGOL A. IONUŢ
GHIMUŞ I. ADRIAN-GHEORGHE TĂNASE V. ALEXANDRU-IULIAN
MICU M. MARIAN-ALEXANDRU  

 

 

<<  PROMOŢIA 2016 -

"ANDREI MUREŞANU - 200"

 

SPECIALITATEA TIMONIER ŞI TEHNICĂ DE NAVIGAŢIE NAVALĂ

CIOCAN A. ALEXANDRU-MITICĂ MREJERIU T. RAUL-ANDREI
DINU C. ALEXANDRU-ION ROTARU S. SORIN-EMILIAN
DUMITRU S. MARIUS-NICOLAE TIHANOV D. ADRIAN

 

SPECIALITATEA COMUNICAŢII NAVALE ŞI OBSERVARE SEMNALIZARE

DUMITRACHE I. LAURENŢIU-PETRIŞOR NICUŢĂ V. IONUŢ-PETRIŞOR
FUGARU C. PETRE-GIGI SANDU D. ŞTEFAN
LAVRO Ş. COSTIN-MARIAN SÎRBU F. IONUŢ
MĂHĂLEANU T.C. MARIUS-ANDREI VIŞAN C. MIHAI-EMANUEL
NECULAE A. CRISTIAN  

 

SPECIALITATEA RADIOLOCAŢIE NAVALĂ

ANDRIEŞ G. NICOLAE IBRAM Ş. DENIS
ANEHEI P. GABRIEL-PETRONEL MIHALCEA P. IONUŢ-COSMIN
CÂMPEANU P. IULIAN NANU A.I. ALIN-PETRIŞOR
CRĂCIUN Ş. ELENA-DANIELA NICHIFOR M. ANA-MARIA
DUMITRU L. MIHAI POPA P. DAN
GHERGHIŞAN N. DANIEL PREDESCU P. FLORENTINA-GEORGIANA
GURĂU S. CORNEL-DANIEL URÎTU B. MĂDĂLIN-GEORGE
IACOB I. ALIN-GEORGE VLAD I. MATEI-CĂTĂLIN

 

SPECIALITATEA MOTOARE ŞI MAŞINI NAVALE

CHIOVEANU C. MIHAI BACIU G. CEZAR
DOROFTE S. COSTEL-ADRIAN BRATU D. IONUŢ-CĂTĂLIN
ION A. ANDREI-BOGDAN CÎMPANU V. GABRIEL
MILEA V. RĂDUCU MODORAN S. GEORGE
NIŢĂ G. NOE-CRISTIAN MUŞAT A.N. PAUL-EDUARD
RISTACHE M. MARIN-FLORIN POPA N. GABRIEL-NELUŢU
SIPATCHIN G. IULIAN PREDA I. BENIAMIN
TANASĂ N. NICOLAE-BOGDAN RĂCĂTEJ E. IULIAN-NICUŞOR
VLAD I. GABRIEL-SĂNDEL SĂRĂŢEANU P. MIRCEA-ADRIAN
ZORILĂ L. LUCIAN STOICA F. ALIN-IONUŢ
  ZĂNOAGĂ V. GEORGIAN-VASILICĂ

 

<<  PROMOŢIA 2017 -

„MĂRĂŞTI, MĂRĂŞEŞTI, OITUZ - 100”

 

SPECIALITATEA TIMONIER ŞI TEHNICĂ DE NAVIGAŢIE NAVALĂ

FUSARU M. TATIAN-GEORGIAN NIŢU M. MARIUS-CRISTINEL
GEANĂ G. ADRIAN-IONEL PASCU D. SORIN-ŞTEFAN
ISTRATE C. COSTEL-DANIEL RĂSCOL N. ELENA-ANDREEA-DENISA
LUNGU N. ALIN-ANDREI ZĂVOIANU M. ADRIAN-CLAUDIU

 

SPECIALITATEA ARTILERIE NAVALĂ ŞI ANTIAERIANĂ

ILIE N. GEORGE ROHOZNEANU P. DANIEL
NICA C. MARIUS-VLAD ROŞCA S. GABRIEL
PAGU G. CĂTĂLIN-GABRIEL RUSEN F. GHEORGHIŢĂ-GEORGIAN
PANAIT S.M. SILVIU-BOGDAN TUDOR C. ALEXANDRU-FLORIN

 

SPECIALITATEA COMUNICAŢII NAVALE ŞI OBSERVARE SEMNALIZARE

ALICSANDROIU P. MARIAN CHENAN P. GABRIEL
AMARGHIOALEI I. ŞTEFAN PETCU V. SORINA-ALEXANDRA
ANDREI C. ROBERT-IONUŢ POPA N. LARISSA-NICOLETA
BERCEA V. BOGDAN-MARIAN VULVOIU V.D. COSMIN-IONUŢ
BURDUJA G. CONSTANTIN  

 

SPECIALITATEA RADIOLOCAŢIE NAVALĂ

BÎNŢĂ G. LAVINIA-GEORGETA GROSU G. MIHNEA-GABRIEL
CARAMANGIU G. CRISTINA-ŞTEFANIA PĂNĂTĂU I. CLAUDIU-IONUŢ
CĂLDARE N. ŞTEFAN PRISTAVU C.V. REMUS-IONUŢ
CÎRSTEA C. IONUŢ-CRISTIAN TĂTARU L.Ş. RĂZVAN-GABRIEL
GROPESCU J. CIPRIAN-VASILE  

 

SPECIALITATEA MOTOARE ŞI MAŞINI NAVALE

DATCU V. MARIUS-MARIAN MUCILEANU V. ADRIAN
DEACU C. ALEXANDRU-DAN NEAGU N. IONUŢ
GORUN I. MIHAI OPREA M.S. NICOLAE-ORLANDO
LEVIŢCHI I. COSMIN-IOAN SANDU A. ALEXANDRU-NELU
MITROFAN V. ALEXANDRU  

SPECIALITATEA MOTOARE ŞI INSTALAŢII ELECTRICE NAVALE

AIORDĂCHIOAIEI M.R. RADU MUŞAT Ş. NICOLETA
ANTON M. DRAGOŞ-DUMITRU NEGOIŢĂ M. VALERICĂ-IONUŢ
BULANCEA G. EGIDIU-CRISTIAN ŞERBAN I. CĂTĂLIN-MARIAN
DUMITRAŞCU D. NICU TÎLVAN A. MARIA-MAGDALENA
ENE M. SANDU-CRISTIAN UNGUREANU I. DUMITRU